• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.satilikkangal58.com
  • https://plus.google.com/www.satilikkangal58.com/posts
  • https://www.twitter.com/www.satilikkangal58.com
YİĞİDO KANGAL ÜRETİM ÇİFTLİĞİ.          0530 834 09 26    
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret954775114
Site Haritası
Takvim
Saat
SİVAS KANGALI
KANGAL KÖPEĞİ
TESCİLLİ KANGAL
SAF KANGAL
KURTBOĞAN KANGAL
SİVAS KANGALI
YAYLA KANGAL
KANGAL YAVRU
YAVRU KANGAL
AYIBOĞAN
KURTBOĞAN

HAMİLE KÖPEĞİN BESLENMESİ

DİŞİ KÖPEK ÇİFTLEŞTİRİLMEDEN ÖNCE, IRKINA BAKILMAKSIZIN, EN AZ 1 YAŞINDA OLMALI VE EN AZINDAN 2. KIZGINLIK PERİYODUNU TAMAMLAMIŞ OLMALIDIR. ÜREME PROGRAMINDA HEM DİŞİ HEM DE ERKEK KÖPEKLER İÇİN UYGULANAN VÜCUT KONDİSYONU OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. EĞER ERKEK KÖPEKLER AŞIRI KİLOLU İSE, FİZYOLOJİK VE ANATOMİK OLARAK ÇİFTLEŞME İÇİN ELVERİŞLİ OLMAYABİLİRLER, AŞIRI KİLOLU DİŞİLER İSE DAHA AZ GEBE KALMA ORANINA SAHİP OLABİLİRLER VE DOĞUM ESNASINDA DAHA FAZLA PROBLEM OLUŞABİLİR. BESİN ALIMI YAŞA, HAREKETE, VÜCUT METABOLİZMASINA VE ÇEVREYE GÖRE DEĞİŞEBİLİR. EĞER MÜMKÜNSE, HER KÖPEK NORMAL VÜCUT KONDİSYONUNA ULAŞMAK VE KORUMAK İÇİN BİREYSEL ÖZELLİKLERİNE GÖRE BESLENMELİDİR. 

DİŞİLERİN HAMİLELİĞİNİN İLK 6-7 HAFTASI BOYUNCA, BESİN İHTİYAÇLARI OLGUN KÖPEKLERİN İHTİYAÇ DUYDUĞU BESİNDEN DAHA FAZLA DEĞİLDİR. SON 2 YA DA 3 HAFTA BOYUNCA BESİN İHTİYACI ARTAR. DİŞİNİN DUYACAĞI KALORİ İHTİYACI, BESİN ALIMINI KADEMELİ OLARAK ARTTIRARAK GEBELİĞİN SON 1/3’LÜK PERİYODUNDA KARŞILANABİLİR. KÖPEĞİNİZİN UYGUN BESLENDİĞİNDEN EMİN OLMAK İÇİN, ÜREME, GELİŞME YA DA BÜTÜN YAŞAM EVRELERİ İÇİN TAM VE DENGELİ OLARAK HAZIRLANMIŞ İYİ KALİTEDE KÖPEK MAMALARI İLE BESLEMENİZ GEREKMEKTEDİR. BU TÜR BESLENMEDE VİTAMİN VE MİNERAL KATKISI GEREKLİ DEĞİLDİR, AKSİNE, ÖZELLİKLE YÜKSEK ORANDA VİTAMİN A VE KALSİYUM DİYETE EKLENECEK OLURSA PROBLEMLER OLUŞABİLİR. 
EĞER DİŞİNİN HAMİLELİK ESNASINDA ÇOK KİLO ALMA GİBİ BİR EĞİLİMİ YOKSA, DAHA ÖNCE SAYILAN ÖZELLİKLERE SAHİP YEMEK İSTEDİĞİ HER TÜRLÜ MAMA VERİLEBİLİR. 

GEBELİĞİN İLK 3 YA DA 4 HAFTASI İÇİNDE YİYECEK TÜKETİMİNDEKİ GEÇİCİ DÜŞÜŞ NORMAL KARŞILANABİLİR. DİŞİ, GEBELİĞİN SON DÖNEMLERİNDE DAHA FAZLA YİYECEKTİR. BUNA RAĞMEN İŞTAH ARTIŞI OLMAZ VE VÜCUT KONDİSYONU ZARAR GÖRMEYE BAŞLARSA, MAMA ALIMINI ARTTIRMAK İÇİN KURU MAMA ILIK SU İLE ISLATILABİLİR VEYA AZ MİKTARDA KONSERVE KÖPEK MAMASININ KURU MAMAYA KATILIP HER GÜN BİRKAÇ KEZ BESLEME YOLUYLA, KÖPEĞİN İŞTAHININ ARTMASI SAĞLANABİLİR. 

DOĞUM YAKLAŞTIKÇA, DİŞİ İŞTAHINI KAYBEDEBİLİR. BU NORMAL BİR DAVRANIŞ OLARAK DÜŞÜNÜLÜR VE SAĞLIK PROBLEMLERİ GÖRÜLMEDİKÇE BESLENME PROGRAMINDA BİR DEĞİŞİKLİK YAPMAK GEREKLİ DEĞİLDİR. ÇOĞU KEZ, 9. HAFTADAKİ MAMA REDDETME OLAYI GERÇEKLEŞMESİNDEN 24-48 SAAT SONRA DOĞUMUN GERÇEKLEŞECEĞİ İŞARETİ ALINABİLMEKTEDİR. GENELLİKLE DOĞUMDAN SONRAKİ 24 SAAT İÇİNDE DİŞİNİN İŞTAHI TEKRAR GERİ GELECEKTİR. YAVRULARIN DOĞUMUNDAN SONRA DİŞİ İSTEDİĞİ HER TÜRLÜ MAMAYI YİYEBİLİR. 

GEBELİK ESNASINDA, SU; GELİŞMEKTE OLAN YAVRUYA BESİNLERİN TAŞINMASINI VE YAVRUNUN ARTIK MADDELERİNİN UZAKLAŞTIRILMASINI SAĞLAMAKTADIR. SUYUN DİĞER ÖNEMLİ İŞLEVİ, VÜCUT ISISININ AYARLANMASINA YARDIMCI OLMAK VE SÜT ÜRETİMİNE KATKIDA BULUNMAKTIR. SU KAPLARINI TEMİZ TUTMAK VE SUYU SIK SIK DEĞİŞTİRMEK, SU TÜKETİMİNİ TEŞVİK ETMEYE YÖNELİKTİR. TEMİZ SU KABI İÇİNDE TAZE SU MUTLAKA BULUNMALIDIR.                                                                                                                                                                                                                    sivas,kangalı,yavruları,fiyatları

sivas, kangalı ,kaç, para

sivas, kangalı,köpek,resimleri

satılık,kangal,köpekler

kangal,belgeselleri

kangal,yetiştirme,çiftliği

kangal,köpeyi

kangal,satış

saf ,kangal ,satılık

kangal, köpek, bakımı

akbaş, kangal ,satılık

6 aylık kangal yavruları

kangal köpeklerinin eğitimi

kangal ozellikleri

sivas kangal üretim çiftliği

sivas kangal yavruları fiyatları

sivas kangal yetiştirme çiftliği

sivas kangal isimleri

sivas kangal köpeği özellikleri

sivas kangal köpeklerinin resimleri

sivas kangal resim

kangal yavru bakımı

sivas kangal yavru fiyatları

saf kangal yavru fiyatları

satılık kangallar fiyatları

köpek fiyatları yavru

akbaş kangal fiyatları

köpek yavrusu fiyatları

kangal yavrularının fiyatları

satılık yavru köpekler ve fiyatları

satılık köpek yavrusu

köpek yavruları satılık

satılık yavru köpek

köpek yavru bakımı

sivas kangali resimleri

sivas kankal resimleri

sivas kangalının resimleri

sivas kangalının özellikleri

sivas kangallarının özellikleri

sivas kangali resmi

saf sivas kangalları

sivas kangal yavrusu satılık

kangal yavrusu fiyatı

ucuz kangal yavrusu

saf kangal yavrusu

sivas kangal yavrusu fiyatları

kangal köpekleri özellikleri

sivas kangal köpekleri özellikleri

güzel kangal köpekleri

saf kangal köpekleri

kangal köpekleri videosu

belgesel kangal köpekleri

sivas kanğal köpekleri

sivas kangalın özellikleri

satılık kopekler

yavru satılık köpekler

satılık yavru köpekler

satılık köpekleri

sivasta satılık

satılık yavru kangal fiyatları

yavru kangal fiyatlari

yavru kangal resmi

yavru kangal fiyatı

yavru kangal köpek bakımı

satılık cins köpekler

kangallar satılık

kangallar resimleri

sivas kangallarının resimleri

sivas gangal resimleri

sivas kangalı yavruları

sahibinden satılık sivas kangalı

kangal satışı

kangal resim

kangal köpeği bakımı

kangal köpek özellikleri

kangal ve yavruları

kangal köpeğin özellikleri

kangal köpeklerin özellikleri

satılık saf kangal

kangal belgesel

kangal köpeklerı

sivas kangal kopekleri belgesel

saf sivas kangal

sivas kangal köpeklerinin özellikleri

sivas kangal özellikleri

sivas kangal köpeğinin özellikleri

sivas kangal satışı

satılık saf kangal yavru

kangal yavru fiyatları                                                                      TESCİLLİ KANGALLAR

Üyelik Girişi
kangal köpek çengeli tasma kurt içindir
KÖPEK KULÜBESİ
sivas kangalı
SATILIK KANGAL KÖPEKLERİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 30° 12°
Döviz
AlışSatış
Dolar3.50653.5205
Euro4.17464.1913
ETİKETLER
SİVAS KANGALI,   WEB SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,DAMIZLIK ERKEKLER,DAMIZLIK DİŞİLER,KURTBOĞAN KANGALLAR, AYIBOĞAN KANGALLAR,İLETİŞİM 0545 427 53 64,HAKKIMIZDA, YAVRU KANGAL SEÇİMİ, SAF KANGALLAR,KANGAL IRKI,ANADOLU ASLANLARI,ARKADAŞIN KANGAL OLSUN,BOZKIRIN GÜCÜ KANGAL,ÇİFTLİĞİMİZ,DAVRANIŞ ÖZELLİKLERİ,DERİ HASTALIKLARI,İNSANLARA KARŞI DAVRANIŞ,KANGAL,KANGAL DİYARI,KANGAL GÜCÜ,KANGALIN VÜCÜT YAPISI,KANGALIN YURT DIŞINA ÇIKIŞ İŞLEMLERİ,KANGAL KÖPEĞİNİN MERHAMET DUYGUSU,KANGAL KÖPEĞİ VETERİNER HEKİM,KANGAL KAÖPEKLERİ,KANGAL YAVRUSU,KANGAL KÖPEKLERİNDE ÇİFTLEŞME,KANGALLARDA BESLENME,KANGALLARIN EĞİTİMİ,YAVRU AŞI TAKVİMİ,SAF KANGALLAR,TESCİLLİ KANGALLAR,TUVALET EĞİTİMİ,TÜRK ÇOBAN KÖPEĞİ,TÜRK DEVLERİ KANGAL YAVRULARI,YAYLALAR ÇOBAN KÖPEĞİ KANGAL,YİĞİDO KANGAL ÜRETİM ÇİFTLİĞİ,ANASAYFA,FORUM,KANGAL YAVRU,İLANLAR,ZİYARETÇİ DEFTERİ,YAYLA KANGAL,KANGALIN TARİHÇESİ,ÜYE GİRİŞİ,ANKET,TAKVİM,SAAT,KURT VE KANGAL, ÇOBAN KÖPEĞİ,                                                         damızlık kangallar    mesaj     Foto albümler     hastalıkların tedavisi,     Eğitimi    kurt boğması,     aşı tablosu     resimleri    Kangal Bakımı      İsimleri    SİTEYE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ     yavru kangal satışlarımız    İsimleri      yavru kangalların beslenmesi    kangallarda     aşı      Mamaları      dişi ve erkek kangallar    anasayfaya giriş için tıkla     kangal aşı takvimi    Anasayfaya Git    gereken özellikler    iletişim       satıştaki kangal yavruları     nasıl kangal alabilirim,    mesaj      kangalda olması gereken özelikler    çiftleşme    hastalıkların tedavisi    KANGAL ÇİFTLİĞİ SİTEYE GİRİŞ     kangal yavrusu yavruları satılık    üretim ve yetiştirme video    Kangal İlanları    Hakkında     iletişim    kangal resimleri    sivas çoban köpekleri     Köpek Eğitimi      damızlık kangal köpekleri    kangalda olması          yavru kangalların beslenmesi     tablosu     HOŞGELDİNİZ SİTEYE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ     Almak İstiyorum      yavru bakımı     yavru